Proč ten aspartam cpou do léků?

19. dubna 2015 v 19:19 | Tk |  Co se mi honí hlavouJsem už kapánek po sezoně a tak patřím do rizikové skupiny žen, které ohrožuje osteoporoza (řídnutí kostí). Na straně jedné mám dostatek pohybu, jím hodně ovoce a zeleniny, mnoho času trávím na slunci (to je pozitivní), na straně druhé do sebe leju kafe za kafem a to je, jak známo, kyselinotvorné. Organizmus se překyselení brání tím, že odčerpává vápník z kostí. Z výše uvedených důvodů jsem se rozhodla nechat se na osteoporozu vyšetřit.

Teď sedím v čekárně a čekám na lékaře, aby zhodnotil výsledky vyšetření. Podívá se do lejster a praví, že je to dobrý. Osteoporoza tam není, což ovšem neznamená, že tam nebude za deset, patnáct let. Je proto důležité doplnit vápník.

Což takhle mák, pípnu nesměle, protože předem tuším reakci. Mák je nejlepším zdrojem vápníku. Ve 100 gramech máku je 1400 mg vápníku. Srovnej s druhým největším zdrojem měkkými sýry, které obsahují 400 mg. Ty se ovšem za zdravé nepovažují. Pokud vás zajívá proč dozvíte se to tady: http://www.prozeny.cz/magazin/zdravi-a-zivotni-styl/zaujalo-nas/38769-zdrave-a-plne-mleka-hledali-jsme-pravdu-o-tavenych-syrech. Zamítnuto. Pan doktor nečetl žádnou studii o tom, že by mák zabraňoval osteoporoze. Ale předepíše mi výtečný prostředek, vyvážený, dobře vstřebatelný. No, když je to takový zázračný lék, proč to nezkusit.

Lékárnice přede mě postaví tři balení a podržte se, doplatek nula. Nesu si ten poklad domů a začnu studovat přílohový leták. Jsou to žvýkací tablety. No řekněte, potřebuje šedesátiletá bába žvýkací tablety. Za mých mladých let neexistovaly všechny ty jedovatě zbarvené slaďoučeké siroupky. Maminka mi do jedné ruky vrazila hrnek s legendárním Club čajem a do druhé tabletu acylpyrinu a spolkni to.

Pokračují ve čtení. Hned za vápníkem se umístil vitamín D (hořčík nevidím!) a na třetím místě, světe div se, kontroverzní sladidlo ASPARTAM (E951) a na paty mu šlapou sladidla SORBITOL (E420) a ISOMALT (E 953).
Může mi někdo vysvětlit proč tablety proti osteoporoze obsahují umělá sladidla a proč jsou to žvýkací tablety. Když už o tom zázraku píšu, tak jsem se obětovala a jednu jsem slupla. Nepochopila jsem, co je na nich žvýkacího. Strukturou i chutí připomínají lipo.

No řekněte, to ty ženský nemohou ty tablety spolknout? To je potřeba do nich cpát umělá sladidla?


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 valin valin | Web | 21. dubna 2015 v 10:13 | Reagovat

Tak to by ti asi nejlíp vysvětlil jen výrobce. Já však tuším, že za tím jsou prašulky...jako v podstatě za vším.. :-D  :-D

2 Poustevnice, Čarodějka Poustevnice, Čarodějka | E-mail | Web | 25. dubna 2015 v 20:26 | Reagovat

Přesně tak. Penízky moje, dětičky moje, kuřátka moje...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama