Plzáci

11. července 2015 v 14:15 | TK |  Jak jsem začínala, aneb co je nového
Loni touto dobou se v bramborech objevili plzáci španělští, přesněji řečeno, moře plzáků. Nezbylo mi nic jiného, než vzít pětilitrovou láhev a jít sbírat. Šlo to ztěžka. Můj vnitřní hlas mi našeptával: jsou to boží tvorové, nemáš právo vzít jim život. Obzvlášť špatný pocit

jsem měla u těch plzáčích prťátek. Děti jsou zkrátka děti. Pak tady byli obzvlášť houževnatí plzáci. Drali z láhve ještě dlouho poté, co to jejich kolegové vzdali. Přiznám se, obdivovala jsem je. Dokonce mě napadlo, že by si zasloužili svobodu. Samozřejmě jsem ten nápad okamžitě zamítla. To by bylo, aby přežívali a množili se ti nejodolnější. Když padla tma bylo v láhvi dva a půl litru plzáků.

Druhý den jsem šla na sběr ještě než se slunko vyhouplo na obzor. Můj vnitřní hlas mlčel, snad ještě spal a pokud jde o plzáky spí dodnes. "Tak pojď ty hajzle, šup s tebou do láhve šmejde, á, ty jsi obzvlášť vypasený kousek, hybaj za kamarádíčky", častovala jsem je a s gustem cpala do lahve. Ani těch malejch už mi nebylo líto. Z malého šmejdíčka vyroste šmejd velkej. Za večer a ráno pět litrů plzáků a den co den, tedy pokud jsem byla na pozemku. Škoda, že plzáci nejsou delikatesa, slušně bych si přivydělala, zasnila jsem se. Doufala jsem, že moje sběračská píle bude odměněna a slimáků ubyde.

A letos se situace opakuje. Těch šmejdů neubylo. Za jednoho dva, tři... Sebrala jsem dokonce jednoho patnácticentimetrového, tlustého jako topůrko od kladívka, hubu měl jako mlok. Když jí otevřel, napadlo mně, že by mi klidně uhryznul ukazováček. Škoda, že jsem ho nevyfotila. Hrajeme spolu hru "CHODÍ PEŠEK OKOLO", nedívej se na něho. Chodím kolem políček a sbírám. Jednou, podruhé, potřetí....... Plzáků neubývá. Už mě to fakt nebaví. Končím. Ale pak jdu znovu dokola. Jednou, podruhé, potřetí...... Plzáků stále neubývá a tak chodím až do tmy. Jestli to takhle bude pokračovat, tak nás sežerou. Na Moravě řádí chrousti. Jak symbolické.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | Web | 12. července 2015 v 17:01 | Reagovat

Jojo jsou to potvůrky. Jen jim dej, co proto. V takovém počasí se není čemu divit, že se množí jeden za druhým... Držím palce, aby výdrž proti nim ještě nějakou dobu vydržela :-) Zvu tě nahlédnout na můj blog :-) Pěkné slunečné prázdniny :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama