Vztahy jsou důležitější než věci

20. února 2018 v 9:38 | TK |  Co se mi honí hlavou
Moje babička měla na dně komínku s nočními košilemi jednu úplně novou, žlutou s fialovými růžičkami. "To kdybych musela do nemocnice", říkávala.

Já nemám noční košili. Já mám kufr. Ve slevě jsem si koupila nový kufr, takový ten moderní s vysouvacím držadlem a kolečkama. "To až pojedu do lázní". Zatím jezdím na pozemek, ale jednou až nebudu mít páru, vyrazím s některou ze svých kamarádek do lázní. To bude jízda!

Přišla za mnou dcerka, zda bych jí kufr nepůjčila. Několikrát za měsíc cestuje letadlem a ten její, který si nedávno koupila, je příliš malý. Může si ho bez problému vzít na palubu, ale nic se jí do něj nevejde. Zkrátka, takový kufr k ničemu.

Kufr jsem poprvé uviděla asi po roce. No kufr. Jakousi špinavou, ošuntělou, odrbanou trosku ze které lezly dráty a nitě. "Co to je?!" zakabonila jsem se. Tohle že je můj krásný, nový kufr! Frflám. "Ty toho naděláš. Stejně ten kufr nepotřebuješ", utřela mě dcerka. Mám geniální dcerku. Vždycky ví lépe než já co potřebují nebo jak se cítím. Jsem úplně blbá ženská, brblám a ničím vztahy. Vztahy jsou přece důležitější než věci. Obzvlášť věci cizí. V otázce kufru jsme se zkrátka neshodly a rozloučily jsme se značně rozladěné. Já, protože lpím na blbém kufru a dcerka, že má tak blbou matku, která si neváží klidu a dobrých vztahů.

Koncem roku jsem se dočkala satisfakce. Pod stromeček jsem dostala nový kufr,
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama